

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 200 pF |
| Voltage Rating (DC) | 825 V |
| Tolerance | 10 % |
| Width | 15.5 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 625 V |
| Composition(Kit Type) | Metal Oxide |
| Height | 19 mm |
| Depth | 8.9 mm |
| Lead Pitch | 7.5 mm |
| REACH SVHC | Unknown |
| Lead/Base Style | Radial |
| Current Rating | 50 A |
| Max Voltage Rating (DC) | 825 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 11 months ago) |
| Clamping Voltage | 1.65 kV |
| Varistor Voltage | 1 kV |
| Max Voltage Rating (AC) | 625 V |
| Max Surge Current | 5 kA |
| Energy | 200 J |
| ESD Protection | No |
| Clamping Current | 50 A |
| Voltage Tolerance | 10 % |
| Max Varistor Voltage | 1.1 kV |
| Min Varistor Voltage | 900 V |
| Surge Energy Rating | 200 J |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Peak Surge Current | 5 kA |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26496
Ext.Price$0.26496
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26496 | $0.26496 |
| 10 | $0.21158 | $2.11580 |
| 50 | $0.18832 | $9.41600 |
| 100 | $0.16762 | $16.76200 |
| 500 | $0.14919 | $74.59500 |
| 1000 | $0.14143 | $141.43000 |
